fbk
twr

ALTSO ile İTÜ arasında işbirliği protokolü

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile İTÜ-KKTC Eğitim ve Araştırma Yerleşkeleri arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, ALTSO ile İTÜ-KKTC arasında bilimsel, toplumsal, sosyal, kültürel, akademik, mesleki ve eğitim alanlarında işbirliği çalışmaları yürütülecek.

 

Protokol, ALTSO Başkanı Mehmet ŞAHİN ile İTÜ-KKTC Eğitim ve Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA tarafından imzalandı.

 

Protokol töreninde konuşan ALTSO Başkanı Mehmet ŞAHİN, göreve geldikleri 2013 Haziran’ından sonra ALTSO’yu eğitim kampüsü haline getirdiklerini söyledi. Başkan ŞAHİN, “Göreve geldiğimiz 2013 Haziran’ından bu yana üye odaklı çalışmalara ve eğitim faaliyetlerine büyük önem verdik. İlk iş olarak eğitim çalışmalarını ALTSO Akademi adı altında topladık. Kişisel eğitimler başta olmak üzere her türlü mesleki eğitim alanında sertifika programları düzenledik. Bütün odalara model olduk. Bizden sonra birçok oda daha kişisel gelişim eğitimlerine başladı. Bunlardan güzel sonuçlar alıyoruz” dedi.

 

İşbirliği protokolü hakkında da bilgiler aktaran Başkan ŞAHİN, “Bilimsel, toplumsal, sosyal, kültürel, akademik, mesleki ve eğitim alanlarında İTÜ ile işbirliğine gidiyoruz. Üyelerimiz yararına ortak projeler geliştirip, işbirliği konularında toplantı ve organizasyonlar düzenleyeceğiz. ALTSO ile İTÜ ilgi alanlarına giren ve ihtiyaç duyulan konularda birbirlerinin bilgi ve deneyimlerinden yararlanabilecek. İhtiyaç duyulan alanlarda karşılıklı akademik /yönetsel konularda personel görevlendirecek. Şehrimizde bilimsel, kurumsal ve toplumsal toplantıların düzenlenmesi özendirilecek. Hizmet içi ve mesleki eğitim faaliyetleri bu ortaklık çerçevesinde gerçekleştirilecek” dedi.

 

Başkan ŞAHİN, “İTÜ'nün bilgi, deneyiminden Alanya'mızı faydalandıracağız. Ben yakın dostum İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Sayın Rektör KAHYA'ya gösterdiği özveriden dolayı teşekkür ederim. Protokolümüz Alanya'mıza ve İTÜ'ye hayırlı olsun” dedi.

 

Başkan ŞAHİN’den sonra söz alan Rektör KAHYA, ALTSO’yu Akdeniz Bölgesi’nin çok önemli bir dinamiği olarak gördüğünü söyledi. Rektör KAHYA, “ALTSO’da çalışkan ve kabuğunu kıran bir ekip olduğunu görüyorum. ALTSO Başkanı Mehmet Bey ile 3 yıldan bu yana tanışıyorum. Heyecanını ve enerjisi herkesin malumu, en üst seviyede. Biz de bu heyecanı, sinerjiyi Kıbrıs'a taşıyalım ya da Kıbrıs'ın birtakım pozitif değerlerini de Alanya merkezli Akdeniz Bölgesi'ne taşımak istedik. Her şey böyle eğitimle başlar ama sonunda projelere, inovasyona, AR-GE'lere, katma değerlere döner. Küçük başlayan şeyler sonra kartopu gibi büyür. Bu fayda en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti, KKTC devletlerin yüce menfaatlerine, sonra da kurumlara yarar. Daha sonra da kurumlara, şirketlerin insanlara yarar. Bizim amacımız bu. Önce devletimiz sonra kurumların sonra da ondan yararlanan kişilerin pozitif yararı. İTÜ 240 yılı aşkın bir ulu çınar. İTÜ enlerin ve ilklerin üniversitesi. İTÜ-KKTC olarak Alanya'da, Akdeniz Bölgesi'nde bir faaliyette bulunacaksak buranın mutlaka yerel dinamikleri ALKÜ ve AHEP üniversiteleri ile protokol imzalıyoruz. İnşallah hep birlikte omuz omuza bölgemizin yararına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Başkanımız Sayın Mehmet ŞAHİN’i de çalışkanlığından dolayı tebrik ederim" diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından işbirliği protokolü imzalandı. Protokol sonrası Başkan ŞAHİN, Rektör KAHYA’ya içerisinde muz ürünlerinin yer aldığı bir sepet hediye ederken KAHYA da ŞAHİN’e Kıbrıs’a özel el sanatları ürünü hediye etti.

 

Kaynak: Gerçek Alanya

 

 

  

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin