BARINMA VE YEMEK

Öğrencilerimiz yemek ihtiyaçlarını yerleşke sınırları içerisinde yer alan kantin-kafeteryadan karşılayabilmektedir. Kampüs kantin – kafeteryası öğrenci bütçesine uygun ana yemek ve yardımcı yemek çeşitleri sunmaktadır.

Ayrıca öğrencilerimiz, Gazimağusa yerleşkesinin konumu dolayısı ile sur içi ve sur dışında yer alan çeşitli dükkân, çarşı ve alışveriş merkezlerinden her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla temin edebilmektedirler.

Üniversitemize ait yurt bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz, yurt seçme ve yurt kayıt süreçlerini kendileri tamamlamaktadır. Bölgede, öğrencilerin uygun fiyatlara kiralayabilecekleri müstakil ev/apartman dairesi de bulunmaktadır. Öğrenimi süresince ev kiralamak isteyen öğrenciler, ev sahipleri ile yapacakları anlaşmaya göre kira ödemelerini aylık veya yıllık olarak ödeyebilmektedirler.

Gazimağusa bölgesinde öğrencilerimizin konaklayabileceği bazı yurtlar aşağıdaki listede belirtilmiştir.

Sıra No Yurt Adı Tel E-mail
1 Defne Yurdu 0548 856 5665 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
2 Evolve Park 0392 444 3865 www.evolvepark.com
3 Levent Öğrenci Kompleksi 0548 829 4450 www.facebook.com/leventmagusayurt/
4 Novel Yurdu 0392 365 52 70 www.noveldorm.com
5 Ramen Yurdu 0392 365 0780 www.ramendorms.com
6 Sinemis Yurdu 0392 365 5617 www.facebook.com/sinemisstudentcomplex

Gazimağusa Yerleşkesi: Şehir içi ulaşımı; belediye otobüsü, özel halk otobüsleri ve taksiyle sağlanmaktadır.

               

Sosyal Alan: Yerleşke içerisinde fitness salonu, öğrenci aktivite merkezi, açık basketbol ve voleybol sahaları yer almaktadır.

               

Yurt: Yerleşkeye yürüme mesafesinde öğrencilerin konaklayabileceği özel yurtlar bulunmaktadır.

               

Yenierenköy Yerleşkesi: Yenierenköy merkezine beş dakika uzaklıkta olan yerleşke, iki koy ve çoğunlukla ormanlık araziden oluşmaktadır.