fbk
twr

Bakan TAÇOY, İTÜ Teknokent’i Ziyaret Etti

KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan TAÇOY ve beraberindeki heyet İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi’nde bulunan ARI Teknokent, Çekirdek ve Magnet’te temaslarda bulundu.

 

Bakan Hasan TAÇOY’a ziyareti boyunca, İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA, İTÜ-KKTC Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar KUM ve İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Simge BACA OZANER eşlik etti.

 

22 Ocak 2020, Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Şahap AŞIKOĞLU, Bakanlığa bağlı Sanayi Dairesi Müdürü Doğan ŞAH ve Sanayi Dairesi Proje Geliştirme Amiri Huriye KUTUP, Bakan TAÇOY ile birlikte gözlem ve incelemelerde bulundu.

 

Heyet, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Deniz TUNÇALP ve İTÜ Bilişim Enstitüsü Müdürü Lütfiye Durak ATA ile toplantıya katılarak, teknokentin işleyişi hakkında bilgi aldı. Teknokent faaliyetlerinin KKTC’de uygulanabilirliği için görüş alışverişinde bulunan heyet, enerji çözümleri ve yazılımlarını ele alarak girişimcilerin üretimlerini gözlemledi. TC Ulaştırma Altyapı Bakanlığı Gemi Adamları Kurulu Başkanı, Kıbrıs Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi, İTÜ Arı Teknopark Merkezi Değerlendirme Kurulu Üyesi ve Sektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Tayfun ACARER de heyet ile bilgi paylaşımında bulundu.

 

Toplantının ardından İTÜ Rektörlük Binası'nda gerçekleştirilen öğle yemeğinde heyete İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sait YAZGAN ile İletişim ve Pazarlama Direktörü, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Gülname TURAN katıldı.

 

Ziyaret sonunda İTÜ Arı Teknokent’te faaliyetlerini sürdüren TREV ve ZY Başkanı Önder YOL ile enerji çözümleri ile ilgili AR-GE gezisi yapıldı.

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin