fbk
twr

Girişimcilik ve İnovasyon Derneği ile Protokol İmzalandı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri ile Girişimcilik ve İnovasyon Derneği (GİDER) arasında 31 Ocak 2020, Cuma günü Lefkoşa Sürekli Eğitim Merkezi binasında İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole, İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA ile GİDER Kurucu Başkanları Ziya ÖZTÜRKLER ve Cemre AKAR imza koydu.

 

Protokol kapsamında İTÜ-KKTC ve GİDER işbirliğinde girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak ile ilgili yapılacaklar değerlendirildi. İTÜ-KKTC Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar KUM ile SEM Koordinatörü Simge BACA OZANER’in katılımıyla gerçekleşen protokol imza töreninde, iki kurum arasında beş yıl süresince işbirliği yapılmasına karar verildi.

 

İmzalanan protokol gereğince; iki kurum arasında bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik, mesleki ve eğitim iş birliklerini geliştirmek, üyeler ve çalışanlar arasında toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı güçlendirmek, toplum yararına ortak projeler geliştirmek, ortak toplantı ve organizasyonlar düzenlemek ve benzeri konularda karşılıklı çalışmaları teşvik etmek amacıyla görüş birliğine varıldı.

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin