fbk
twr

Arıcılar Birliği İle Protokol İmzalandı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri ile Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği arasında 04 Şubat 2020, günü Arıcılar Birliği binasında İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole, İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA ile Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği Başkanı Kırata KASAPOĞLU imza koydu.

 

İTÜ-KKTC Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar KUM ile SEM Koordinatörü Simge BACA OZANER ve Arıcılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden Hasan KOZOK, KEMAL TÖZER ile Asbaşkan Hüseyin KOLOZALİ’nin katılımıyla gerçekleşen protokol imza töreninde, iki kurum arasında beş yıl süresince işbirliği yapılmasına karar verildi. Protokol kapsamında, İTÜ-KKTC ve Arıcılar Birliği işbirliğinde arı ürünleri üretimini ve çeşitliliğini artırmak, ürün kalitesi ve veriminin artırılması sağlamak üzere kovan takip sistemleri, yazılım programları, ar-ge çalışmaları, birlik üyelerine eğitim verilmesi, genç girişimcilerin teşviki ve arıcılığı özendirme, üretim planlaması ve yönetimi konularında işbirlikleri yapılacak.

 

İmzalanan protokol gereğince; iki kurum arasında bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik, mesleki ve eğitim iş birliklerini geliştirmek, üyeler ve çalışanlar arasında toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı güçlendirmek, toplum yararına ortak projeler geliştirmek, ortak toplantı ve organizasyonlar düzenlemek ve benzeri konularda karşılıklı çalışmaları teşvik etmek amacıyla görüş birliğine varıldı.

 

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin