SAĞLIK

Sağlık Hizmetleri:

Sağlık hizmeti almak amacı ile KKTC Devlet hastanelerine başvuran öğrenciler, Devlet hastanelerinde bulunan uygulama sebebi ile yanlarında öğrenci kimliği ve/veya kimlik kartı bulundurmaları gerekmektedir. Prim yatırımı yapan her öğrenci aşağıda belirtilmiş olan kapsamlarda devlet hastanelerinden hizmet alabileceklerdir. Prim ödemesini henüz yapmamış olan öğrencilerimiz Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Tüzüğünde düzenlenen ücret tarifesine göre tam ücret ödeyecektir. Prim ödemesi yapan öğrenciler Devlet hastanelerimizde bulunan otomasyon sisteminde düzenli olarak güncellenecektir.

Sağlık Sigortası Kapsamı:

Sağlık sigortasından faydalanabilmek için ilgili kişinin başvurduğu birime öğrenci kimliğinin veya Kimlik Kartını ibraz etmesi ve Zorunlu sağlık sigortası primini yatırmış olması gerekmektedir. Zorunlu Sağlık sigortası kapsamı aşağıda belirtilmiştir.

1. Acil durumlar dışında öğrenci kimlik ibrazı yapmayan ve sağlık sigortası prim yatırımı olmayan öğrenci bu sigorta kapsamında yer alan hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanamayacaktır.

2. Prim ödemesi yapan her öğrenci K.K.T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı tüm hastanelerdeki acil hizmetlerinden ücretsiz yararlanır.

• Prim ödemesi yapan her öğrenci K.K.T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı tüm hastanelerdeki polikliniklerdeki muayene ve teşhis(Laboratuvar / Röntgen) hizmetlerinden ücretsiz yararlanır. Ancak ileri görüntüleme (MRI / Tomografi) ilaç ve tedavi için gerekli diğer preparat ücretleri öğrenci tarafından ödenecektir.

• Prim ödemesi yapan her öğrenci K.K.T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı diş polikliniklerinde diş çekme ve dolgu hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaktır.

• Prim ödemesi yapan her öğrenci K.K.T.C. Sağlık Bakanlığı bağlı tüm hastanelerdeki rutin büyük ve küçük operasyon hastanede kalması durumunda yatılı hizmetlerden veya yattığı sürece ilaç ve tedavi için gerekli diğer preparatlardan ücretsiz olarak yararlanacaktır.

• Yukarıda değinenler dışında talep edilecek hizmetlerde tam ücret tahsil edilecektir.

Gazimağusa Yerleşkesi: Şehir içi ulaşımı; belediye otobüsü, özel halk otobüsleri ve taksiyle sağlanmaktadır.

               

Sosyal Alan: Yerleşke içerisinde fitness salonu, öğrenci aktivite merkezi, açık basketbol ve voleybol sahaları yer almaktadır.

               

Yurt: Yerleşkeye yürüme mesafesinde öğrencilerin konaklayabileceği özel yurtlar bulunmaktadır.

               

Yenierenköy Yerleşkesi: Proje aşamasında olan yerleşke Yenierenköy merkezine beş dakika uzaklıkta olan yerleşke, iki koy ve çoğunlukla ormanlık araziden oluşmaktadır.